Негізгі бет  /  мақалалар  /  Алматыдан Универсиадаға қатысушылар кімдер?

Алматыдан Универсиадаға қатысушылар кімдер?

Досжан БАЛАБЕКҰЛЫ
567
Алматыдан Универсиадаға қатысушылар кімдер? Алатау баурайында қаңтардың 29-ы мен ақпанның 8-і аралығында қысқы Универсиаданың жалауы желбірейді. Байрақты бәсекге әлемнің 60 елінен 2600 жуық спортшы қатысады.

Универсиада  кезінде 3000 ерікті, соның ішінде шет елден және облыстардан келген волонтерлар қызмет етеді.  Дүбірлі додада ел насымын қорғауға  Қазақстан  құрамасының сапында  Алматының спортшылары да бақ сынайды.

 

Оңтүстік астананың атынан 10 спорт түрінен 51 сайыпқыран жарыс жолына шығады:

 

- Конькимен жүгіру спорты

- Мәнерлеп сырғанау

- Шаңғы жарысы

- Тау-шаңғы спорты

- Шаңғы қоссайысы

- Шаңғымен трамплиннен секіру

- Керлинг

- Шайбалы хоккей

- Сноуборд

- Фристайл

 

 Алматы бойынша 28-ші Бүкіләлемдік  қысқы Универсиадаға  қатысатын  спортшылар  тізімі

 

Аты жөні

Туған жылы

Спорт атағы

Мектепке тиесілі

Конькимен жүгіру спорты

1

Мезенцев Федор

1989

МСМК 

ШВСМ

2

Эссамамбо Дарсиль 

1994

МСМК

ШВСМ

3

Сергиенко Артур

1990

МС МК

ШВСМ  

Мәнерлеп сырғанау

4

Тен Денис

1993

ЗМС

ШВСМ

5

Мамбекова Айза

1999

МС

ШВСМ,

6

Панихин Артур

1999

КМС

ШВСМ,  ЦПОР, СДЮШОР №18

7

Адыханова Жансая

1999

КМС

ЦПОР, СДЮШОР №18

8

Шевелева Вероника

1999

МС

ЦПОР

Шаңғы жарысы

9

Рахимбаев Даулет

1992

МСМК

ШВСМ

10

Шурыга Ангелина

1996

МС

ШВСМ

11

Башмаков Наиль

1995

МС

ШВСМ

Тау-шаңғы спорты

12

Хубер Мартин

1992

МСМК

ШВСМ,

13

Данов Сергей

1997

КМС

ШВСМ ДЮСШ №7 ЦПОР

14

Григорова  Мария

1996

МС

ШВСМ ДЮСШ №7

Шаңғы қоссайысы

15

Ракпаров Чингиз

1995

МС

ШВСМ, ДЮСШ№7

16

Айбек Али

1996

МС

ШВСМ, ДЮСШ№7,  ЦПОР

Шаңғымен трамплинен секіру

17

Адилов  Акрам

1995

МС

ДЮСШ№7,  ЦПОР

18

Ахметвалиева Даяна

1997

КМС

ДЮСШ№7,  ЦПОР

19

Муминов Сабыржан

1994

МС

ШВСМ

Керлинг

20

Ким Дениэл Алекс

1996

МС

СДЮШОР№18

21

Юничева Рамина

1993

МС

Керлинг ферерациясы

22

Кахарова Зарина

1995

КМС

Керлинг федерациясы

23

Ахмад Ренас

1993

КМС

Керлинг федерациясы

Шайбалы хоккей

24

Алдабергенова Малика

1998

КМС

 «Айсулу» ХК

25

Ашимова Пернеш

1996

КМС

 «Айсулу» ХК

26

Бушуева Ксения

1998

КМС

 «Айсулу» ХК

27

Глазкова Татьяна

1996

КМС

 «Айсулу» ХК

28

Лихаус Татьяна

1997

КМС

 «Айсулу» ХК

29

Молдабай Дария

1993

МСМК

 «Айсулу» ХК

30

Мынжасарова Ляззат

1995

КМС

 «Айсулу» ХК

31

Нургалиева Галия

1992

МСМК

  «Айсулу» ХК

32

Олжабаева Аида

1997

КМС

  «Айсулу» ХК

33

Рысбек Меруерт

1994

МС

  «Айсулу» ХК

34

Турсынова Мадина

1996

МС

  «Айсулу» ХК

35

Феклистова Александра

1998

КМС

  «Айсулу» ХК

36

Фельзинк Карина

1996

КМС

 «Айсулу» ХК

37

Хамимульдинова Ажар

1993

КМС

 «Айсулу» ХК

38

Шегебаева Арай

1991

МСМК

 «Айсулу» ХК

39

Щеколова Арина

1999

КМС

 «Айсулу» ХК

     

 

   
 

Сноуборд

40

Кумакбаев Жомарт

1997

КМС

СК «Шымбұлақ»

41

Кармозин Глеб

1997

КМС

СК «Шымбұлақ»

42

Деонисьев Степан

1992

КМС

СК «Шымбұлақ»

43

Алексеев Александр

1995

КМС

СК «Шымбұлақ»

44

Ионов Максим

1996

КМС

СК «Шымбұлақ»

45

Панин Олег

1996

КМС

ДЮСШ №7

46

Юдаев Максим

1996

КМС

СК «Шымбұлақ»

47

Бейсенов Асылбек

 

 

СК «Шымбұлақ»

         Фристайл

48

Сапиянова Айжан

1998

КМС

ДЮСШ №7, ЦПОР

49

Кайрат Олжас

1998

МС

СШИОСД, ЦПОР

50

Бабакин Даниил

1996

МС

ДЮСШ №7

51

Моллаев Алон

1995

МС

ДЮСШ №7